top of page

MASÁŽE

Massage

KLASICKÁ MASÁŽ

Klasická masáž, to je ruční aplikace cílených mechanických podnětů, tzv. hmatů, které obsahují nejen úkony hnětací (tření, vytírání a roztírání a hnětení), ale i úkony nárazové (tepání a chvění). Je nejčastěji používaným druhem masáže. Využívá se především jako masáž léčebná a na doléčení prodělaných onemocnění. 

 

Také se velmi účinně využívá jako preventivní prostředek proti vzniku mnoha, častokrát vážných onemocnění páteře, ale i jiných orgánů těla. Je velmi vhodná u chronických bolestivých stavů, kde napomáhá uvolnění bolestivých spazmů a blokád vzniklých v důsledku různých úrazů a přetěžování organismu. Velký význam má i při relaxačních technikách.

SPORTOVNÍ MASÁŽ

Sportovní masáž vychází z masáže klasické, má ovšem svá specifika, kterými se od klasické masáže liší. 

Sportovní masáž dokáže sportovce fyzicky i psychicky připravit na sportovní výkon nebo naopak po zátěži zklidnit organismus a zrychlit regeneraci měkkých tkání. V rámci návštěvy Vám doporučujeme poradit se s terapeutem, jaké je Vaše očekávání. 

Back Massage

DORNOVA METODA

Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců terapeuta. Přitom terapeut nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím, je tato metoda bezpečná. Například při napravování nesprávných poloh obratlů se pohybem obchází svalová ochrana a jemným tlakem tak může být obratel přiveden do správné polohy bez nežádoucích vedlejších účinků.

Náprava obratlů se vždy provádí aktivním pohybem pacienta. Po ošetření obratle nebo kloubu terapeut ošetřované místo jemně hladí oběma rukama směrem ke konci končetin nebo ke kostrči. Tím se podpoří volný pohyb uvolněné energie v těle. 

MANUÁLNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ

Lymfodrenáž je druh jemné techniky, která pomáhá rozproudit mízní systém, a tak podporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin - toxických látek. Odlehčí vašemu míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu. Provádí se na sucho, musí být vždy jemná, a NIKDY nesmí bolet! 

Mezi hlavní indikace patří otoky (s vyjímkou otoků souvisejících s chorobami srdce, ledvin nebo jater), celulitida, detoxikace organismu, pocit těžkých nohou, poúrazové a pooperační stavy, aj. 

Kdy není vhodná lymfodrenáž? V případě, že máte virózu, chřipku, zvýšenou teplotu, "jen" rýmu, kašel či cítíte, že na vás "leze" chřipka. 

Dalším negativním faktorem je jakékoli infekční či akutně probíhající onemocnění či zánět kdekoliv v těle. Neprovádí se při užívání antibiotik a protizánětlivých léků, léků na ředění krve či při onemocnění krve, nevhodné jsou i do 3 měsíce gravidity a při kojení a mnoho dalších. Konzultujte prosím svůj stav se zkušeným lymfoterapeutem popř.svým ošetřujícím lékařem. 

Těhotenství

TĚHOTENSKÁ MASÁŽ

Těhotenství je speciální období a každá maminka si zaslouží speciální péči. Masáž pomáhá těhotným ženám lépe se adaptovat na změny probíhajícími v jejich těle, překonávat napětí, únavu a stres. Zároveň přináší hloubkovou relaxaci. Miminko v bříšku je přímo napojené na svou maminku a dobře vnímá její rozpoložení. Masáž, při níž si maminka důkladně odpočine, tedy velmi prospívá nejen jí, ale i miminku. Pokud si maminka během těhotenství dopřává pravidelně kvalitní péči a těhotenství probíhá v pohodě, buduje se pevný základ pro zvládnutí porodu a následné péče o novorozené miminko.
Těhotenská masáž je celotělová relaxační masáž, při níž využíváme speciálních jemných hmatů. Nastávající maminka během masáže zaujímá polohy v sedě a v leže na boku a na zádech s vypodložením hlavy, bříška a dolních končetin. Masáž ulevuje od bolesti zad, kloubů a svalů, která u těhotných vzniká následkem změny těžiště těla. Jemné hmaty pomáhají od oteklých dolních končetin, bojují proti únavě, uvolňují fyzický i psychický stres. Zlepšuje držení těla a blahodárně působí na pokožku.

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY

Královna masáží, tak by se dal nazvat tento druh masáže. Tato technika pochází z Havaje a svým regeneračním a velmi relaxačním účinkem dokáže uspokojit i ty nejnáročnější klienty. Při této masáži se používají speciální vyhlazené lávové kameny ohřáté na teplotu kolem 55° C.

Nahřáté lávové kameny zlepšují prokrvení, postupným prohříváním celého těla stimulují krevní oběh, to dále ovlivní tkáně, uvolní se svalové napětí, dojde k regeneraci namožených svalů a povolí se zablokovaná místa Lávové kameny také ovlivňují energetické dráhy v těle, pozitivně
působí na vegetativní nervový systém, mají velmi blahodárný účinek na psychiku a mysl, uvolňují stres, zlepšují schopnost koncentrace, harmonizují tělo a zlepšují spánek.

Kdy není tato masáž vhodná:

 při horečnatých a infekčních onemocněních

 u veškerých onemocnění kůže (záněty, poranění, sluneční
popáleniny, otevřené rány a modřiny,…)
 v těhotenství (dochází k velkému prokrvení)

 pokud trpíte závažným srdečním onemocněním nebo máte
vysoký krevní tlak
 při zhoršené kožní citlivosti, především zhoršené vnímání tepla
( hypersenzitivita )
 u nádorových onemocnění

 při křečových žilách

bottom of page